Search
  • Marta

odrabiam lekcje

Jak niedziela i zmiana czasu, to postarajmy się wygospodarować choćby chwilę, aby zrobić coś dla siebie w ciągu tych 23 godzin.


Często słyszałam, że w Wielkim Poście powinniśmy to lub tamto.

Ja uważam, że w ciągu całego roku może pojawić się coś, co będzie dla nas prawdziwie Wielkim Postem i właśnie wtedy, okaże się na ile jesteśmy gotowi przyjąć przeciwności i czy zrobimy to z podniesioną głową.


Zgadzam się, że ten czas jest wyjątkowy i jeśli ktoś właśnie w ciągu tych 40 dni chce nad sobą pracować, to kibicuję mu z całego serca. Jest to bardzo dobry czas na uporządkowanie wielu spraw i zaczęcie wszystkiego od nowa.


Osobiście odrobiłam już kilka lekcji w ciągu tych czterech tygodni:


Lekcja numer jeden:

Jesteśmy bardzo podobni do zwierząt.

Czasem po prostu jest lepiej zejść komuś z drogi i nie dać się sprowokować.

Jeż najeża się i kuje, kiedy czuje się zagrożony a nie kiedy jest szczęśliwy.

Również jednym z powodów dla których psy szczekają i atakują jest frustracja. Czasem robią to dlatego, że czują się samotne, a nie dlatego, że chcą powiedzieć nam coś miłego.


Lekcja numer dwa:

Nikt nie posiada monopolu na wiedzę. Bawienie się we Wszechmogącego sprawia, że wyglądamy śmiesznie.

Jeśli komuś z naszych bliskich przydarzy się coś niemiłego - niespodziewanego, to lepiej powiedzieć, że nam przykro i że jesteśmy dla nich w tej chwili, niż wypowiadać górnolotne:

' tak miało być',' uda się następnym razem' czy ' nie ma tego złego...'.


Lekcja numer trzy:

W opisie swojego imienia znalazłam zdanie: "Ceni wolność myśli i swobodę działania. Nie lubi dzielić się swoimi pomysłami i sukcesami."

Wypisz wymaluj moja trzecia lekcja. Czasem lepiej nie mówić o swoich planach i marzeniach, bo reakcje innych możemy zapamiętać na długo (ludzie mają wiele do powiedzenia, na temat życia innych) a do niczego nie jest nam potrzebne. Najważniejsze to skupienie się na sobie i najbliższych.


Lekcja numer cztery:

Warto czasem na coś dłużej poczekać.

Ja czekałam trochę na mały drobiazg, który to otrzymałam niespodziewanie od Adama i sprawiło mi to ogromną radość.


Dobrze rano wstać, zaparzyć sobie ulubioną kawę, herbatę, zaplanować tydzień i inne rzeczy (ale jak wiecie już, nie lubię o tym mówić), posłuchać muzyki i delektować się tym, że jest niedziela.


Następnie można zjeść, zrobiony w 10 minut pyszny vegański obiad i po prostu być.


Tak więc, uczymy się każdego dnia i lekcje jakie są nam zadawane, dobrze czasem przegadać z mamą, siostrą, przyjaciółką. Czasem widzi się więcej we dwoje i można uspokoić szybko swoje skołatane serce.


Życzę Wam dobrej niedzieli i samych dobrych lekcji na nadchodzące tygodnie oczekiwania.

© 2023 by Closet Confidential. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now